UWAGA! Hakerzy podszywają się pod policję i blokują komputery - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Środa, 24 lipca 2019
Wybierz miasto na mapie
UWAGA! Hakerzy podszywają się pod policję i blokują komputery
Data dodania: 2019-01-04 10:01:08
UWAGA! Hakerzy podszywają się pod policję i blokują komputery
Źródło zdjęcia: policja.pl
„Pański komputer został zablokowany, sprawa karna zostanie wszczęta przeciwko Panu w ciągu 72 godzin, chyba, że zapłaci Pan grzywnę w ciągu 48 godzin. Poniżej kwota i dane do wpłaty" – to treść komunikatu hakerów, a nie służb państwowych.

Przeglądając strony internetowe można napotkać na komunikat o rzekomej blokadzie komputera przez policję i konieczności zapłacenia grzywny.
. Informacja ta - opatrzona graficznymi elementami skopiowanymi ze strony internetowej polskiej policji - pojawia się wewnątrz przeglądarki i zazwyczaj wyświetla się w trybie pełnoekranowym.

Ostrzegamy! Wyświetlany komunikat - prezentujemy przykład - jest próbą oszustwa. Policja nie blokuje komputera i nie przekazuje internetowych komunikatów o konieczności zapłacenia grzywny.

Komunikat, który się wyświetli jest to obrazek identyczny jak interfejs przeglądarki Chrome i systemu Windows. Wyświetlany jest automatycznie w trybie pełnoekranowym, co uniemożliwia jego zamknięcie, a jedynym ratunkiem jest kliknięcie klawisza Escape.

policja.pl / JR
Tagi: hakerzy, policja, blokada komputera
Najczęściej czytane
go to top