Goryle wracają do Wrocławskiego Zoo po ponad 30 latach - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Środa, 24 lipca 2019
Wybierz miasto na mapie
Goryle wracają do Wrocławskiego Zoo po ponad 30 latach
Data dodania: 2018-10-22 10:18:42
Goryle wracają do Wrocławskiego Zoo po ponad 30 latach
Goryle wracają do Wrocławskiego Zoo po ponad 30 latach Goryle wracają do Wrocławskiego Zoo po ponad 30 latach Goryle wracają do Wrocławskiego Zoo po ponad 30 latach Goryle wracają do Wrocławskiego Zoo po ponad 30 latach
Źródło zdjęcia: Marketing Zoo Wrocław
Powstanie nowoczesny pawilon dla goryli.

Pierwszy goryl przyjechał do wrocławskiego zoo z Liverpoolu w 1897 roku, była to Pussi, a ostatnie wyjechały w 1985 r. do ZOO Amsterdam, były to Poupe i Tonky. Teraz goryle wracają do Wrocławia – powstanie tu nowoczesny pawilon dla goryli, odzwierciadlający środowisko życia tych zwierząt.
. Na terenie o powierzchni niemal 1,5 ha powstanie nowe środowisko życia dla zwierząt z Afryki równikowej z pawilonem o powierzchni ok. 4.000 m2. Zamieszkają tam nie tylko goryle, ale i antylopy bongo, sitatungi, mangaby rudoczelne, makaki czubate, a ich sąsiadami będą pawie kongijskie oraz duże chrząszcze – goliat. Nowe środowisko porównuje do baï czyli leśnej polany z przepływającą przez nią rzeką lub strumieniem (od pigmejskiego słowa Babuniélé). Będzie to doskonała okazja do pokazania środowiska życia tych zwierząt oraz edukacji na temat zagrożeń, z którymi się mierzą w naturze. Bowiem zoo, oprócz prowadzenia hodowli zachowawczej, ma misję edukowania i kształtowania postaw proekologicznych. Nowi mieszkańcy powinni wprowadzić się już w 2021 r.

Źródło: Marketing Zoo Wrocław/AK
Tagi: Zoo, Wrocław, goryle, wracają, pawilon, środowisko, nowi mieszkańcy, natura
Najczęściej czytane
go to top